Pohár plný vody.

Letošní seriál závodů Štorek sport cup 2001 měl v sobotu 1.září na pořadu 4. dějství. Stejně jako v předchozích třech závodech se počasí jaksepatří snažilo účastníkům cyklistiku znechutit. Ve stálém dešti (už od pátku odpoledene) se v poledne do Litně sjížděli cyklisté a rozpačitě diskutovali, zda 4.ročník vyČerpací štvanice jet či nejet. Závod byl společný i pro seriál závodů UAC, takže o body šlo dvojnásobně. Rozhodnutí nakonec znělo- jedeme, ale I.divize pojede rovněž dva okruhy, jako ostatní.

A tak se v dešti presentovalo i závodilo a pořadatelé na křižovatkách nechápavě kroutili hlavami, že v té slotě jezdí 73 cyklistů jak o život. V téměř domácích kopcích se suverénně pohyboval Michal Koš a zvítězil jak v I.divizi UAC, tak ve Štorkově poháru. Tam to bylo jeho letošní 3.vítězství a nebýt absence v Doksech, těžko by měl někdo jiný šanci na celkové pohárové prvenství. O to se znovu přímo ve spurtu poprali borci CKKV Pepa Vejvoda a Petr Svoboda. Svoboda si vedení o bod upevnil, kuriozitou je, že závod pro UAC jel v barvách Ultrasportu Sensor, pro Štorek cup za CKKV Praha! Ve II.divizi UAC do cíle spurtovala šestice jezdců, nejlepší byl P.Ledecký. V pohárových kategoriích tentokrát vyšli pořádající CKKV bez vítězství. Plašákům kraloval maratonec Ivan Divíšek (Vejvoda až 3.místo), veterány vyhrál J.Jirásek, ctihodné jeho teamový kolega Ant.Ježek (J.Burda 2.místo), ženy samozřejmě H.Ebertová.

V celkovém pořadí poháru se ve veteránské kategorii posunul do čela Petr Švec (dosud vedoucí Tom Fiala nestartoval a ztrátu už těžko vymaže). Mezi ženami H. Ebertová bodově dostihla D.Likusovou a zdá se, že se přes ní přežene...

Zbývají dvě pohárová klání, 22.9. časovka dvojic v Klíčanech a 6.října jubilejní 10.Brdské dvoukolo. Co na to asi řekne počasí? Přijeďte a uvidíte....